Reclame producten in het Verenigd Koninkrijk

Article geplaatst op 19/10/2007 door mickael in de rubriek : Branche informatie

Het fascinerende aan Europa is, is dat ieder land zijn eigen markt heeft voor reclame producten.

Sommige producten verkopen erg goed in Duitsland, maar helemaal niet in Spanje of Italië.

Er kan zo ongeveer gesteld worden dat de Europese smaak voor premiums en reclameproducten verdeeld is in het Noorden en het Zuiden. Maar één specifieke markt heeft sterke voorkeuren: Het Verenigd Koninkrijk.

Het is een eiland en dat verklaart al veel, het is tevens een van de laatste landen die nog geen gebruik maakt van de Euro.

Laten we eens kijken wat Gordon Glenister, Algemeen Directeur van de BPMA (British Promotional Merchandise Association) ons over deze markt kan vertellen:

Henk: Beste Gordon, kun je ons in het kort wat vertellen over jezelf en je bedrijf BPMA:

Ik ben algemeen directeur van de British Promotional Merchandise Association, een organisatie die in 1956 is opgericht en bestaat uit meer dan 650 bedrijven die lid zijn. Deze bedrijven bestaan uit distributeurs en fabrikanten en een klein percentage bedrijven dat aanvullende diensten levert. We zijn een non-profit organisatie dus we zijn er volledig op gericht om ondersteuning te bieden aan onze leden bij het ontwikkelen van hun bedrijf en tevens om de bekendheid van het gebruik van reclamemateriaal bij de eindgebruiker te verhogen.

We hebben een sterke communicatie strategie en werken samen met andere marketing verenigingen om onze boodschap bekend te maken.

We zijn ook vertegenwoordigd binnen de EPPA, de European Promotional Products Association, met onze woordvoerder Margot Parker.

Regelmatig bieden we cursussen aan in Londen op het gebied van Telefonische Verkoop en workshops over Import en Export.

Binnenkort beginnen we met de BPMA Academie, de eerste erkende opleidingsfaciliteit binnen deze industrie.

We hebben een sterk administratief team , dat onze leden ter zijde staat bij allerlei onderwerpen. Het afgelopen jaar hebben we het meest uitgebreide voordeelprogramma voor leden geïntroduceerd, met meer dan 50 kortingen op belangrijke diensten.

We hebben nog steeds veel te doen, maar het is goed om te zien hoe de dingen veranderen. Ik woon iets buiten Cambridge, ben getrouwd en heb 3 zonen. Ik heb zeven jaar een eigen adviesbedrijf gehad dat ik begin dit jaar heb verkocht, dus ik ben goed op de hoogte van wat er speelt in deze industrie.

Henk: Ik heb het gevoel dat vooral de marktstructuur anders is, distributeurs uit Groot-Brittannië kopen niet zo gemakkelijk op het vasteland van Europa en de kleinere producenten in Groot-Brittannië verkopen niet zo gemakkelijk aan distributeurs in de rest van Europa.

Hoe denk jij hierover?

Ik ben het met je eens en ik zou dit graag veranderen. Ik denk dat door een combinatie van taal en verschillende geldeenheden men zich van oudsher zorgen maakt over hoe dit gemakkelijk op te lossen. Dit is een van de redenen dat we import/export cursussen organiseren, onze maandelijkse opleidingslijsten sturen en hierover praten als onderdeel van de opleiding van nieuwe leden. We gaan deelnemen aan de PSI en PRO8 beurzen in 2008. Tezelfdertijd willen we Europese leveranciers uitnodigen Groot-Brittannië te bezoeken. Veel ondernemers in Groot-Brittannië zijn altijd geïnteresseerd in nieuwe dingen en we kunnen ons niet laten begrenzen door wat we hier zien. Ik denk dat we de komende twee jaar een grote verandering zullen zien op dit gebied.

Henk: Wat vind je van leveranciers of importeurs die rechtstreeks verkopen aan een bedrijf/organisatie in plaats van gebruik te maken van en het respecteren van het netwerk van distributeurs? Hoe zal de markt in Groot Brittannië omgaan met deze verandering, denk je? Internet maakt het gemakkelijk voor een bedrijf om de “bron” te vinden tegenwoordig.

Ik probeer om dit te ontmoedigen. Als ideaal zouden we alle bedrijven in promotionele artikelen willen vertegenwoordigen in Groot-Brittannië, want op die manier kunnen we een twee lagen prijs beleid aanmoedigen, zodat de distributeurs tenminste op een eerlijke manier kunnen concurreren. Jammer genoeg heeft het Internet de manier waarop de markten werken veranderd. We hebben een actief bestand van distributeurs in Groot-Brittannië en ik wil ze heel graag ondersteunen.

Henk: Een positief punt is, is dat de markt in Groot-Brittannië sterke beroepsverenigingen kent; denk je dat deze beroepsverenigingen kunnen helpen om de markstructuur in Groot-Brittannië efficiënt te houden? Vergeleken met Frankrijk bijvoorbeeld, waar geen echte beroepsvereniging bestaat, en de markt een soort jungle is geworden waar importeurs rechtstreeks verkopen en distributeurs proberen rechtstreeks in te kopen in Azië.

We zijn een zeer actieve gemeenschap in Groot-Brittannië en hebben ook veel invloed in Europa. Net als zoveel organisaties, als het goed geleid en bestuurd wordt, kan ook de markt efficiënt zijn. Als je geen sterke beroepsvereniging hebt, overheerst fragmentatie, slechte kwaliteit en gebrek aan kennis. Ondernemers en eindgebruikers moeten leren hoe om te gaan met bedrijven die promotionele producten verhandelen – een van mijn opdrachten is om te spreken op seminars en conferenties om het bewustzijn te verhogen, maar ook om te benadrukken dat we organisaties met ‘gekeurde’ leden moeten gebruiken voor ons eigen voordeel – het internet kan een dergelijke verzekering niet geven.

Henk: Hartelijk dank voor je tijd, Gordon.

De BPMA website : www.bpma.co.uk

Related posts:

  1. De Trade Only Show in het Verenigd Koninkrijk besturen
  2. Illegale reclame producten
  3. Winstmarges op reclame producten?
  4. Video over reclame producten
  5. Producten betere reclame dan TV
Continuez votre lecture : ,

Dit produkt of artikel vindt u interessant?

Presentation

Op dit blog vindt U informatie over de gift, premium en relatiegeschenken markt. U zoekt een specifiek artikel of U heeft een interessant informatie voor de markt, neem dan contact met ons op. Dit Blog is geïnitieerd door de Horizon Groep in Spanje. Met vriendelijke groet Doc Logo +

Partners

Zoeken

Zoeken naar markt of produkt informatie in de 426 Artikelen op het blog

Partners

european sourcing psi paris Advertise Here

Partners

bracelets silicone chaussette publicitaires
cl usb phone socks Advertise Here

Teken in voor onze nieuwsbrief

Ontvang de nieuwsbrief, meer dan 30 000 inschrijvingen de newsletter RSS