De stichting Gay Sport Nijmegen heeft aangifte gedaan van discriminatie tegen textielbedrijf Konavo badtextiel & borduurservice op Goeree-Overflakkee omdat de onderneming op religieuze gronden weigert voor hen reclame badhanddoeken te drukken. De stichting had gevraagd om handdoeken te bedrukken met de tekst ‘Gay Sport Nijmegen PINK Tournament 2009′, een sporttoernooi voor homo’s dat komend weekend wordt georganiseerd in Nijmegen. Als cadeau wilde de organisatie de badhanddoeken uitdelen aan de 300 deelnemers.
In plaats van de gevraagde badhanddoeken kreeg de stichting echter een mail van Konavo badtextiel & borduurservice terug met het verzoek om zulke ‘Godonterende evenementen’ niet te houden.
Wat moet ik hiervan denken ?
Mijns inziens wist deze gay stichting heus wel bij wie ze de badhanddoeken bestelde, en verwachte ze ook zo’n reactie om daar aandacht mee te kunnen trekken voor hun sport evenement in de media.
Ik heb reeds verscheidene malen orders ontvangen van politieke partijen, of instellingen die geheel niet met mijn ideeën overeen komen, ik heb ze nooit geweigerd. De bakker vraagt mij toch ook niet op wie ik stem voordat hij mij zijn brood verkoopt?
Wel heb ik orders geweigerd waar de tekst of afbeelding niet overeen kwam met mijn eigen normen en waarden. Wanneer een tekst duidelijk discriminerend is, of tot haat aanzet, dan is het normaal de order te weigeren.
No related posts.










